На цій сторінці ви знайдете відповіді на найпоширеніші запитання щодо ліцею. Якщо залишаться ще запитання, то ви можете задати їх у формі, що розташована нижче чи зателефонувати нам.
Якщо ви вступаєте у 9 чи 10 колас на допопвнення, то Вам варто позайматися польською. У іншому випадку – додаткової підготовки не потрібно. Лише рівень програми школи за попередній клас. І звичайно, прочитані твори, що їх задано на літо.
Цього року вступних екзаменів немає.
Так, якщо ви у 7 чи 8 клас. У 9 та 10 класах вам доведеться наздоганяти програму з польської. Але наші викладачі підскажуть вам як це зробити максимально якісно.
Співбесіда – це спілкування з дитиною та батьками. Під час спілкування ми познайомимося ближче із нашим майбутнім учнем, а ви із нами. Також може бути невеликий тест з англійської.
Так. Оцінки з попереднього навчального закладу ви подаєте разом із особовою справою. Але носять вони лише моніторинговий характер. Враження про знання учня ми складемо вже у процесі спільної роботи.
Знання зайвими не бувають. Проте ми не вимагаємо додаткових знань для вступу окрім шкільних за попередні роки. Також важливо чим цікавиться учень окрім уроків.
Так. Медичну довідку ви подаєте для того, щоб медичний працівник спільно із вчителем фізкультури та класним керівником могли максимально допомогти учневі і зберегти його здоров’я.
Ми за щеплення! Проте відсутність щеплень не є підставою для відмови.
Ні. Дистанційно документи не приймаються. Але з огляду на ситуацію можемо зробити виняток.
Так. Щосеместра учні складають 5 іспитів із профільних дисциплін. Це дає можливість їм систематизувати та закріпити знання, а нам побачити прогрес. Екзамени приймають не ті викладачі, які навчали.
Так. Відраховуємо. Але не через неуспішність, а через небажання вчитися і відсутність мотивації. Якщо учень протягом семестру не проявив бажання навчатися, то чесним по відношенню до його батьків буде порекомендувати не витрачати гроші дарма. Якщо ж дитина навчається та демонструє позитивну динаміку – у неї жодних проблем не буде. Також у разі систематичного порушення правил ліцею учнем ми змушені будемо поставити питання щодо доцільності надання освітньої послуги.
Так. Ви можете повернутись до будь-якої школи. Школа прийме Вас.
Спочатку у учнів виникають труднощі із навчанням, оскільки наш підхід та вимоги відрізняються від вимог інших шкіл. Але з часом (після 1 семестру) учні входять в ритм, починають швидше робити уроки, готуватися до уроків, керувати власним часом і все налагоджується.
Зазвичай у учнів може бути 6-7 уроків. Один раз на тиждень 8 уроків.
Навчання розпочинається о 8:30, але у ліцеї потрібно бути о 8:20 щоб встигнути підготуватись до уроку, взяти речі, тощо.
Окрім рівня навчання наш навчальний заклад відрізняється своєю філософією. Ми вважаємо, що дитина – це доросла людина, яка повинна самостійно опанувати світ. Ми із задоволенням допоможемо їй, але ввійти у світ наук вона повинна захотіти сама. Ми не вважаємо головним оцінки, а найкращим показником роботи вважаємо власний прогрес, самовизначення та розуміння світу. Ми цінуємо командну роботу та повагу до оточуючих, прийняття інших людей. Ми цінуємо запитання і радо відповідаємо на них.
Також ми намагаємося допомогти дитині відкрити у собі те, що їй допоможе у житті.
Навчальний рік розпочинається 1 вересня і закінчується 30 травня.
Самопідготовка – це час, коли учні разом зі своїм класом під керівництвом вихователя (предметника) готують домашні завдання. Серед вихователів різних класівє вчителі різних предметів, і учні можуть звернутися до спеціаліста із запитаннями. За час підготовки потрібно зробити завдання та здати їх вихователю. Підготовка триває 2,5 години. Якщо учень зробив і здав вихователю уроки раніше – він може бути вільним.
Так. За потреби батьки можуть написати заяву та забрати дитину із самопідготовки, але у такому разі батьки повинні проконтролювати виконання домашніх завдань.
Ми готуємо дітей до навчання у європейських вузах. Ми вчимо їх ставитися відповідально до навчання, працювати самостійно, не списувати. Також ми намагаємося дати ґрунтовну підготовку з іноземних мов. Це допоможе їм при навчанні за кордоном.
Також учні старших класів можуть отримати допомогу у підготовці до складання матури у польських вузах.
По закінченню ліцею учні отримують свідоцтво державного зразка. Також по закінченню 9 та 11 класу вони а бажанням складають мовні іспити із англійської та польської мов.
Так. Усі учні в Україні повинні складати ЗНО або ДПА у формі ЗНО.
Дистанційне навчання проходить у формі асинхронного перевернутого навчання . Ми намагаємося і при очному навчанні використовувати принципи дистанційного. Таким чином у разі дистанційного зміниться лише формат.
У кожного учня із 1 вересня є корпоративний акаунт із якого він повинен заходити на навчання. До акаунту приєднані усі сервіси для навчання: підручники, додатки, програми. Також у учня повинні бути справні веб камера та мікрофон. Під час дистанційного навчання камери повинні бути ввімкнуті.
Учні отримують завдання на опрацювання матеріалу. Вчителі на консультації закріплюють цей матеріал, виконують вправи. Також у разі запитань учень може звернутися до вчителя особисто і вчитель підбере індивідуальні завдання, які допоможуть учневі опанувати матеріал.
Дистанційного навчання у нас мінімум. Щоразу, коли послаблюються умови і дозволяють змішане навчання чи навчання початкової школи – ми виходимо на навчання. У нас невелика кількість учнів і це дозволяє нам працювати у карантинних умовах чи в умовах обмежень.
Якщо учень працює на уроці та після – у нього не повинно виникнути проблем. За умови, що є база попередніх класів і розрив невеликий наші вчителі проведуть коригуюче навчання. Також вчителі ліцею призначають додаткові консультації та заняття для тих, хто не розуміє. Якщо дитина відвідуватиме їх, то репетитор, швидше за все, не знадобиться.
З англійської мови комплект матеріалів ”Solution”, з польської “Hurra!”. Також викладачі використовують допоміжні методичні матеріали, фільми, книги, музику.
Математика – 6 годин на тиждень
Практикум з математики – 1 година
Інформатика – 4 години на тиждень
Комп’ютерні факультативи – 2 години на тиждень
Інші предмети інваріантної складової залишаютьс я у тій же кількості, як і у звичайних класах.
Англійська мова – 5 годин на тиждень
Практикум з англійської – 1 година
Польська мова – 4 години на тиждень
Література ( польська та світова) – 2 години на тиждень
Інші предмети інваріантної складової залишаютьс я у тій же кількості, як і у звичайних класах.
Асинхронний режим передбачає такий вид взаємодії, під час якої учасники взаємодіють між собою із деякою затримкою в часі, обмінюючись завданнями та їх розв’язком за допомогою різноманітних засобів дистанційного зв’язку, таких як електронна пошта, форуми, соціальні мережі, тощо.
Це стосується ідеї, що учні вивчають один і той же матеріал у різний час та в різних місцях. Асинхронне навчання також називають локальним незалежним навчанням і протилежне синхронному навчанню, коли учні навчаються одночасно за такими діями, як відвідування лекції чи лабораторії. Асинхронне навчання відбувається за вашим власним графіком.
Перевернутий клас (англ. flipped classroom) — принцип навчання, за яким основне засвоєння нового матеріалу учнями відбувається вдома, а час аудиторної роботи виділяється на виконання завдань, вправ, проведення лабораторних і практичних досліджень, індивідуальні консультації вчителя тощ
Змішане навчання (англ. blended learning) — це різновид гібридної методики, коли відбувається поєднання он-лайн навчання, традиційного та самостійного навчання. Мається на увазі не просто використання сучасних інтерактивних технологій на додаток до традиційних, а якісно новий підхід до навчання, що трансформує, а іноді і «перевертає» клас (англ. flipped classroom).
Так. Список гуртків ще готується, але серед тих, які вже :заплановані:
Гурток журналістики
Театральний гурток
Поетична студія
Вокальний гурток
Секція волейболу
Секція настільного тенісу
Так. Досить часто у нас є екскурсії. Частина екскурсій навчальні – їх ми відвідуємо на додачу до уроків історії, мистецтва, природничих дисциплін.
Також ми намагаємося чотири рази на рік відвідувати різні міста:
Київ, Львів, Хотин, Кам’янець подільський, Одесу. В рамках екскурсій до цих міст ми відвідуємо музеї, виставки, театри у цих містах, а також гуляємо містом, відпочиваємо.
Наприкінці навчального року ми на запрошення наших польських партнерів Профспілки вчителів Польщі їдемо на три тижні у місто Закопане , де проживаємо на базі відпочинку Профспілки, маємо різноманітні екскурсі, спілкування із поляками.
Заходів багато: свято талантів, вечорниці, різдвяні забави, новорічний бал, Хелоуін, вечірки, інтелектуальні ігри тощо.
У ліцеї діє повноцінне учнівське самоврядування. Є Президент ліцею, комітети, як на рівні класу так і загальноліцейному рівні. Більшість заходів ініціюється саме самоврядуванням. І нашою особливою гордістю є те, що і організовують більшість заходів наші учні самостійно
Навчання у 2022 н.р. коштує 45000 грн, що відповідає 4500 грн/місяць
Окремо оплачується харчування, ексурсії, оформлення документів на виїзд тощо.
Ні. Додатково кошти не збираються. Ми не збираємо ні на штори, ні на подарунки вчителям. І «благодійних» внесків теж немає
Так. Для зручності ви можете оплачувати посеместрово.
В суму за навчання входить оплата навчання, страхування, медичного забезпечення, канцелярії та навчальних матеріалів, підручники та посібники.
Спеціально для цього обладнана велопарковка.
Ми не вимагаємо змінного взуття (окрім урока фізкультури), але радимо з метою збереження здоров’я дати дитині змінне взуття, яке зберігатиметься у її особистій шафі.
Шкільна форма відсутня. Ми вважаємо, що кожна людина має виробити власний стиль шляхом проб та помилок. Проте у випадку офіційних зустрічей чи святкових днів потрібно бути у офіційно-діловому стилі.
Також форма потрібна на урок фізичної культури.
Білий халат є обов’язковим на уроках хімії.
Окрім того одяг учня повинен відповідати погоді та температурі, не бути образливим.
Ні. Не потрібен. У кожного учня є власна шафка, де він зберігає свої речі. Оскільки домашню роботу учні роблять у ліцеї, то немає потреби носити речі додому.
Для обіду є велика перерва під час якої учням привозять їжу у ланч боксах. Вони можуть обідати у спеціально відведеному для цього приміщенні. Також працює буфет, де учні можуть купити ланч чи перекус.
Так. Звичайно, учні можуть брати із собою домашню їжу. Розігріти її вони можуть у приміщенні для обіду, де є мікрохвильовки.
Ні. Окремої їдальні, де готують іжу у нас немає. Але учням привозять обіди у ланч-боксах. Є приміщення де можна пообідати, а також є буфет, що працює з 8 ранку до 17
Максимальна кількість людей у класі – 24 людини. На іноземні мови, українську мову та інформатику учні поділяються на підгрупи.
Ні. Усі карти, зошити та канцелярія входять у вартість навчання.
Ні. Потрібні підручники видають у ліцею.
Є перерви по 5 хв., по 20 хв.- для ланчу, 1 година- обідня перерва та перерви по 10 хв.
Так. Протягом дня у Ліцеї чергує медичний працівник.
Так. У ліцеї є психолог. Психолог проводить безкоштовні консультації із дітьми та батьками.
Ні. Гуртожитка немає. Але ви можете поселитися у гуртожитку Вінницького кооперативного інституту.
Це означає, що діти у школі і навчаються і роблять домашнє завдання, і відвідують гуртки тощо.